
⊕ Konstrukcje żelbetowe – właściwości
Żelbeton jest materiałem charakteryzującym się dużą wytrzymałością mechaniczną i odpornością na uszkodzenia. Konstrukcje żelbetowe ulegają korozji zarówno w zakresie uszkodzeń betonu jak i korozji zbrojenia. Korozja to pogorszenie właściwości użytkowych oraz uszkodzenia konstrukcji na skutek oddziaływania środowiska. Z biegiem lat powiększające się szczeliny i pory wpływają na nasilenie się procesu korozji, co w znacznym stopniu osłabia sam beton. Regularna naprawa infrastruktury jest ważnym procesem przedłużając żywotność konstrukcji żelbetowych. Wybór odpowiedniej strategii remontu, w oparciu o analizę przyczyn uszkodzeń, może również znacznie poprawić trwałość konstrukcji. Błędy powstałe na etapie projektowania, wykonywania i wbudowywania masy betonowej oraz długotrwałe oddziaływanie szkodliwych czynników znajdujących się w powietrzu, wodzie, wpływ wilgoci, karbonatyzacja, krystalizacja soli, cykle zamarzania-odmarzania, korozja wkładek zbrojeniowych, przeciążenia konstrukcji, oraz inne agresywne czynniki – potrafią doprowadzić do zniszczeń struktury betonu.
⊕ Główne przyczyny uszkodzenia
Błędy powstałe na etapie projektowania, wykonywania i wbudowywania masy betonowej oraz długotrwałe oddziaływanie szkodliwych czynników znajdujących się w powietrzu, wodzie, krystalizacja soli, wpływ wilgoci, cykle zamarzania-odmarzania, karbonatyzacja, korozja wkładek zbrojeniowych, przeciążenia konstrukcji, oraz inne agresywne czynniki – potrafią doprowadzić do zniszczeń struktury betonu.
-
- Za duża porowatość betonu – brak wodoszczelności
- Niewystarczającą ilością betonu
- szkodliwe związki wnikające w beton
⊕ Nasze usługi napraw żelbetononu
Naprawa przeprowadzamy przy pomocy specjalistycznych materiałów, możliwie w największym zakresie kompatybilnymi z materiałem podłoża. Nasze materiały uniemożliwiają dalszą degradację konstrukcji i chronić ją przed agresywnymi czynnikami znajdującymi się w otoczeniu konstrukcji.